Ekologia

W Centrum Wsparcia Edukacji i Rozwoju społeczna odpowiedzialność biznesu to nie tylko wspieranie lokalnych społeczności w sposób charytatywny, ale również świadomość bycia częścią środowiska naturalnego. A co za tym idzie akceptacja obowiązków, które się z tym łączą.
W biurze praktykujemy segregacje śmieci i zachęcamy pracowników do wprowadzenia tego we własnych domach. Nasze biuro usytuowane przy jednym z głównych węzłów komunikacyjnych, sprawia, że poruszanie się za pomocą komunikacji publicznej jest najbardziej wydajnym i praktycznym sposobem. W związku z tym co miesiąc mamy loterie dla pracowników, w której wygrani dostają bilet miesięczny ufundowany przez CWEiR.

Ponieważ promowanie zrównoważonego transportu jest jednym z naszych głównych celów. Promujemy zdrowy styl życia nie tylko poprzez dawanie możliwości korzystania z ośrodków sportowych, ale również poprzez spotkania ze specjalistami w danej dziedzinie- np. z dietetykiem. Dzięki takim spotkaniom wiemy jakiej żywności trzeba unikać, gdzie kupować, jakimi przekąskami najlepiej mobilizować głowę w pracy.

Dokładamy wszelkich starań, żeby prawidłowo utylizować wyeksploatowane materiały biurowe, urządzamy również zbiórki starych telefonów komórkowych  jak i plastikowych zakrętek pieniądze uzyskane od firmy, która je recyklinguje, przekazujemy na fundację, propagującą ochronę środowiska wśród dzieci.

Przez cały rok organizujemy liczne konkursy i ankiety w których można się podzielić swoimi pomysłami i udowodnić, że bycie eko jest prostsze, niż może się pozornie wydawać.